SPOTKANIE Z POWSTAŃCAMI

Jak co roku, po oficjalnych obchodach zakończenia Powstania Warszawskiego, gościliśmy w szkole znajomych Powstańców Warszawskich. Na uroczystość zatytułowaną „Powstańcy warszawscy – losy bohaterów” przybyli: Jolanta Kolczyńska – łączniczka oraz sanitariuszka Jadwiga Przybylska – Wolf z oddziału „Chrobry II”, żołnierz z „Baszty” – Eugeniusz Tyrajski i „listonosz” z Harcerskiej Poczty Polowej – Tadeusz Różycki. Na początku uroczystości usłyszeliśmy fragment tekstu  z pamiętnika Wandy Przybylskiej, tragicznie zmarłej podczas powstania siostry Pani Jadwigi. Następnie chór szkolny wykonał sześć pieśni ilustrowanych zdjęciami z czasów wojny. Występy naszych uczniów zakończył fragment wiersza zmarłej w sierpniu tego roku łączniczki Apolonii Kowalskiej – Cudnej. Każdy z naszych gości opowiedział o swoich losach podczas i po zakończeniu powstania. Były to bardzo interesujące i wzruszające wspomnienia. Serdecznie za nie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli ponownie gościć uczestników Powstania Warszawskiego.

Skip to content