SPOTKANIE „SYBERIA I POLACY”

Mamy przyjemność poinformować, iż nasza szkoła nawiązała już nieformalnie partnerstwo  ze Szkołą Polską działającą przy polonijnej organizacji Narodowo-Kulturalnej Autonomii Polaków „Nadzieja” w Ułan-Ude na Syberii. Ważnym działaniem informacyjno-edukacyjnym jest prezentacja na terenie szkoły wystawy pt. „Polscy badacze Syberii”. W dniu 13 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie poświęcone Syberii i polskiej obecności,  w którym uczestniczyli nauczyciele, rodzice oraz absolwenci szkoły. Niezwykle interesującą opowieść o Jakucji zaprezentowała Pani Dyrektor Archiwum PAN dr hab. Hanna Krajewska. Pani Maria Iwanowa, honorowa prezes Organizacji Polskiej w Ułan-Ude zapoznała słuchaczy z polską działalnością w tamtym regionie. Pani Iwona Kozłowska, występująca w podwójnej roli rodzica i przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nakreśliła z kolei działania podejmowane przez MSZ w zakresie wspierania Polaków na Syberii.

Skip to content