Rok szkolny 2022/2023

KOEDUKACYJNE SZYDEŁKOWANIE

DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Dzień Pozytywnego Myślenia, to doskonała okazja na dostrzeżenie zalet dnia codziennego. A jak uczcić ten dzień? Na przykład robiąc sobie lub innym małe przyjemności.

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

Co to jest przemoc? Jakie są rodzaje przemocy? Czy potrafisz zauważyć przemoc? Świetliki świetnie poradziły sobie z odpowiedziami na te pytania.

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW

Wspaniała zabawa dla przedszkolaków. W świetlicy szkolnej dla naszych gości z przedszkola czekało wiele niespodzianek i wspaniała zabawa.

POPOŁUDNIE Z KOLĘDAMI W ŚWIETLICY

Popołudnie z kolędami w wykonaniu całej społeczności świetlików. Było bardzo radośnie i spontanicznie.

ŚWIETLICOWY POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ

10 listopada w świetlicy odbył się wyjątkowy Pokaz Mody Patriotycznej. Sala zamieniła się w prawdziwy wybieg, a uczniowie w modeli i modelki. Stroje nawiązywały do historii, kultury i barw narodowych Polski. Było bardzo radośnie i uroczyście.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Mądrymi bajkami możemy świat zmieniać” – motto to przyświecało świetlikom podczas Dnia Postaci z Bajek. Po otrzymaniu biletów wstępu na to wydarzenie przywitał ich koziołek Matołek, pies Reksio, miś Uszatek, Bolek i Lolek, kot Filemon. Ci przesympatyczni bohaterowie zaproponowali świetlikom garść zagadek, zabaw ruchowych, quizów, kolorowanek. To był bardzo radosny dzień w świetlicy.

ESCAPE ROOM W ŚWIETLICY

Najmłodsi uczestnicy zabawy Escape Room zatytułowanej „Pokój pod zwariowaną gwiazdą” poradzili sobie z zadaniami nie gorzej niż starsi uczniowie. Podczas poszukiwania klucza do wyjścia z pokoju poznali wybrane fakty z życia naszych szkolnych patronów – Antoniny i Jana Żabińskich.

PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

Basia, Julia, Hela, Magda, Anita, Nikola, Lila, Weronika oraz Janek zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas corocznego Przeglądu Piosenki Turystycznej. Mogliśmy wysłuchać piosenek nie tylko po polsku, ale również po angielsku. Była tez piosenka skomponowana przez same uczestniczki. Po raz kolejny okazało się, że nasza świetlica, to „kopalnia wielu talentów”.

DEBATA ŚWIETLICOWA „ROWER CZY SAMOCHÓD”

Nasi najmłodsi uczniowie poprzez dyskusję sami doszli do wniosku, że rower jest bardziej ekologiczny, a czasami nawet szybszy od samochodu w poruszaniu się po mieście gdy są korki…

Skip to content