Rok szkolny 2021/2022

KONKURS „ZWIERZĘTA JAK DZIECI”

Społeczność szkolna rozstrzygnęła konkurs propagujący wiedzę o naszych patronach – Państwu Żabińskich. Prace na konkurs pt. „Zwierzęta jak dzieci” uczniowie robili głównie w szkole, jest to zatem w pełni ich praca samodzielna.  Zwierzęta przez naszych patronów były ratowane i wychowywane w ich domu. Jadły i bawiły się wspólnie z ich malutkim synkiem i córką, stąd
+ Read More

NAGRODY W KONKURSIE „WARSZAWSKA EKOLOGIA”

Na zakończenie roku odbieraliśmy nagrodę główną w kategorii gry terenowe za piknik ekologiczny zorganizowany przez świetlicę w ramach konkursu „Warszawska Ekoliga”. Nagrodzeni Uczniowie otrzymali opaski sportowe a świetlica kosze do segregacji śmieci i zgniatarkę do puszek. 

ŚWIETLICOWA WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI

Muzeum Ziemi zdobyte!!! Obejrzeliśmy zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi.

ŚWIETLICOWA PRACOWNIA RYSUNKU

W piątkowe popołudnie nasza świetlica zamieniła się w pracownię rysunku. Wszystkie chętne dzieci po poznaniu podstaw rysunku mogły poczuć się artystami i spróbować swoich sił rysując węglem martwą naturę. Powstały naprawdę piękne prace.

ŚWIETLIKI ZWIEDZAJĄ ZAMEK KRÓLEWSKI

Tym razem wybraliśmy się do Zamku Królewskiego. Gabinet Marmurowy, Sala Wielka, czy Sala Rycerska zrobiły na nas ogromne wrażenie. Ta krótka fotorelacja jest tego najlepszym dowodem. Poznaliśmy historię powstania, zburzenia oraz odbudowy tej rezydencji, która trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

ŚWIETLICOWA WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

 W czwartkowe popołudnie świetliczaki udały się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Czekały tam na nich nowe, ciekawe ekspozycje: wystawa „Afrykańskie wyprawy, Azjatyckie drogi” oraz wystawa „To tu, to tam”, gdzie dzieci mogły udać się niezwykłą podróż przez 7 tematycznie zaplanowanych pomieszczeń, dzięki czemu najmłodsi i Ci starsi zwiedzający przekonali się jak być uważnymi turystami i
+ Read More

ŚWIETLIKI ZNÓW ZWIEDZAJĄ

To była super wycieczka!!! Odwiedziliśmy Fotoplastikon. Obejrzeliśmy wystawę Stara Warszawa. Trójwymiarowe zdjęcia Warszawy sprzed 100 lat bardzo zaciekawiły naszych świetlików.

MALI CYRKOWCY

Z okazji Prima Aprilis nasza świetlica zamieniła się w wielką arenę cyrkową, na której odbyły się występy artystów cyrkowych. Jak grzyby po deszczu wyrośli żonglerzy, klauni, linoskoczkowie, mimowie i komedianci. Wszyscy zaprezentowali swoje niebywałe umiejętności, okazało się, że świetliki potrafią wejść w każdą rolę. To był bardzo radosny i kreatywny dzień!

ŚWIETLICZAKI W MUZEUM WARSZAWY

Dzisiaj świetliczaki byli gośćmi w Muzeum Warszawy, gdzie poznali historię Starego Miasta. Dowiedzieli się wiele o jego zniszczeniu i odbudowie, a także o okolicznościach wpisania historycznego centrum Warszawy na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

23 marca nasze 4 uczennice wzięły udział w 45 Warszawskim Konkursie Recytatorskim „Małą Syrenka”. Wszystkie były świetnie przygotowane, pięknie wyglądały i tak też recytowały. Jednak wygrać mogła tylko jedna osoba. Jury wskazało 4. uczestników, których prezentacje wyróżniały się na tle innych. Wśród nich były nasze dwie uczennice – Ania Zacharczuk i Liliana Bachlińska. Gratulujemy 🙂

Skip to content