RĘCZNIE ROBIONE A NIE KUPIONE

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów i nauczycieli do udziału w świątecznej akcji RĘCZNIE ROBIONE A NIE KUPIONE, która polegała na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji i prezentów świątecznych. Upcykling to forma przetwarzania odpadów, w wyniku, której powstają produkty traktowane, jako bardzo wartościowe rzeczy. Ten proces pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. W naszej akcji uczestnicy mieli za zadanie przygotować dekorację, prezent dla swoich najbliższych – rodziny, przyjaciół, którym mogli w ten sposób podarować nie tylko upominek, ale również serce, włożone w jego wykonanie.  Popatrzcie, jakie cudeńka stworzyli Klara Galeja z 4b z bratem Maksem z 1b oraz Pani Ola Piwowar!