POWITANIE JESIENI

27 września w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Uczniowie klas 0 – III powitali nową porę roku – jesień. Z tej okazji uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu kulinarnym – kiszeniu kapusty. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę, poznały tradycję kiszenia kapusty oraz przekonały się, że jest ona cennym źródłem wielu witamin. Następnie samodzielnie szatkowały kapustę i marchew, wrzucały warzywa do słoika i posypywały solą. W ten sposób powstała bardzo kolorowa i apetycznie wyglądająca kapusta. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań, metodą projektu. Słoiki z kapustą zostały umieszczone w klasowych kącikach przyrody, gdzie uczniowie będą mogli obserwować proces fermentacji, aby za parę tygodni móc spróbować, jak smakuje własnoręcznie zrobiona kiszona kapusta.