PODSUMOWANIE DNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Dnia 05.10.2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji zostali zaproszeni specjaliści, którzy w godzinach 17.00-19.00 pełnili dyżur w holu na parterze. Możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami okazała się bardzo cenna dla wielu rodziców. W ciągu całego czasu trwania dyżuru wielu rodziców skorzystało z możliwości podzielenia się swoimi wątpliwościami dotyczącymi diagnozy dysleksji, jej symptomów jak również sposobów pracy          z dzieckiem.  Na stoisku terapeutów pedagogicznych oraz na stoisku księgarni „Kompendium” zaprezentowanych zostało szereg pomocy edukacyjnych służących usprawnianiu percepcji wzrokowej, słuchowej, grafomotoryki, koncentracji uwagi oraz ułatwiających ćwiczenie z dziećmi czytania i pisania. W trakcie trwania konsultacji prowadzone były przesiewowe badanie słuchu Platformą Badań Zmysłów oraz przesiewowe badania ortoptyczne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Rodzice uczestniczący w tym dniu w zebraniach z wychowawcami mogli obejrzeć krótki film o dysleksji.

Skip to content