PIKNIK NAUKOWY W SP 203

W sobotę 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie naukowców – tych dorosłych już z tytułami naukowymi – z młodymi badaczami z Klubu Młodego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik. Ciekawe doświadczenia przygotowali znakomici goście z Instytutu Fizyki PAN z Panem profesorem Grzegorzem Grabeckim na czele oraz trenerzy z Centrum Nauki Kopernik. Młodzi odkrywcy – uczniowie naszej szkoły i szkół 323 i 61 oraz dzieci z przedszkola „Wiślana Kropelka” też przygotowali się do pokazów znakomicie. A doświadczenia? – Trudno zliczyć: – fizyka niskich temperatur – jak oszukuje nas zmysł wzroku – ogród kryształów i wiele, wiele innych. Mamy nadzieję, że pokaz zachęci naszych młodych odkrywców do prowadzenia dalszych doświadczeń. Świat ma przecież jeszcze wiele nieodkrytych tajemnic.

Skip to content