Pączki w programowaniu

Szkoła Podstawowa nr 203 bierze udział w pilotażowym projekcie  „Pączki w programowaniu –  wykorzystanie programowania w jęz. Scratch w  rozwijaniu umiejętności logiczno-matematycznych” organizowanym przez Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” we współpracy z m.st. Warszawa oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosować Komputerów w Warszawie.

Projekt trwa od 29 września 2014 do grudnia 2014 r. i ma na celu wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów, poprzez  wdrażanie na lekcjach programowania w języku Scratch. Program ma służyć promowaniu matematyki, szukaniu innowacyjnych rozwiązań metodycznych
i edukacyjnych oraz pozytywnego nastawienia do matematyki.

Do projektu przystąpiło dwóch nauczycieli z naszej szkoły, z dwoma asystentami (uczniami) każdy.

Działania w ramach projektu obejmą:

  • przeszkolenie zgłoszonych do projektu nauczycieli z podstaw jęz. programowania Scratch;
  • seminarium – opowieści matematyczne z wybitnymi matematykami z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zaprezentują fascynujące oblicza matematyki (druga część seminarium będzie miała charakter warsztatu dla nauczycieli i rodziców oraz dla uczniów
    w odrębnych zespołach) ;
  • szkolenie będzie dotyczyło podstaw programowania w języku Scratch, a dalsza praca będzie się odbywały w oparciu o przygotowane zasoby on-line, gdzie pod czujnym okiem moderatorów uczestnicy będą tworzyli matematyczne materiały edukacyjne w oparciu
    o nabyte umiejętności programowania w jęz. Scratch.;
  • konferencja –niespodzianka z gościem specjalnym, gdzie uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje prace i podyskutować z wybitnymi matematykami;
  • po dwóch miesiącach pracy on-line w grudniu 2014r. odbędzie się seminarium podsumowujące projekt, ogłoszony zostanie konkurs dla uczestników.
Skip to content