ODYSEJA UMYSŁU – SUPER NAUKA I ZABAWA

Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją programu sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Angażując dzieci i młodzież  w proces rozwiązywania problemów rozbieżnych (czyli takich , które rozwiązywać można na wiele sposobów) uczy się je kreatywnego i krytycznego myślenia . Odyseusze pracują w grupach, bo grupa to większa siła twórcza niż jednostka. Razem członkowie zespołu analizują sedno zadania i szukają różnych strategii poradzenia sobie z nim. Następnie wspólnie decydują, jak połączyć w jedno i oryginalne rozwiązanie to, co w ich pomysłach najlepsze. Drużyna współzawodniczy na Eliminacjach Regionalnych, a potem podczas Finału Ogólnopolskiego.  Jego laureaci są zaproszeni do wzięcia udziału w EuroFestiwalu Odysei Umysłu albo w Finałach Światowych, odbywających się późną wiosną na jednym z amerykańskich uniwersytetów. W tym roku Eliminacje odbyły się 11 MARCA 2017 w Warszawie w SP nr 357. Nie mogło nas tam zabraknąć!  Drużyna Odyseuszy z klasy III B : Damian Dąbkowski, Anika Gajowniczek, Miron Kondrat, Oskar Kondrat, Jagoda Miklewicz, Aleksander Puszkarski, Jan Szymański, przygotowała rozwiązanie problemu długoterminowego pt: Bohater bardzo super…cdn.  Odyseusze zamienili się na 8 minut w naukowców, wsród których czaił się mściwy przeciwnik. Osobnik ten planował zrobić zamach na Kreatywność, bez której naukowcy stracili by zapał do działania i tworzenia innowacji. Na szczęście był też wśród nich Bohater bardzo super. Miał on wiele cudownych zdolności, dzięki którym, podjął walkę i ratował Kreatywność. Pomagał mu Robocik – niezdarny pomocnik, który miał za zadanie rozbawić publiczność. Co udało się w 100%. Nie możemy się już doczekać następnego roku, żeby znowu ramię w ramię z różnymi przeciwnościami losu stawić czoła problemowi długoterminowemu.

Skip to content