ODYSEJA UMYSŁU

Nasza szkoła wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych 25 edycji ogólnopolskiego konkursu Odysei Umysłu, które odbyły się 12 marca w Warszawie. Reprezentowali nas uczniowie klasy II B: Damian Dąbkowski, Anika Gajowniczek, Miron Kondrat, Oskar Kondrat, Jagoda Miklewicz, Aleksander Puszkarski, Hanna Radziszewska i trener  Sylwia Brzuszczyńska. Odyseja Umysłu jest programem edukacyjnym zorientowanym zarówno na proces jak i na efekt. Najistotniejszy jest proces kilkumiesięcznej pracy drużyny z trenerem, a efektem końcowym jest konkursowy występ, który sprawia, że to, czego dzieci się nauczyły, pozostaje w nich na trwale. W Odysei Umysłu uczestnicy zmagają się z zadaniem, czasem i własnymi ograniczeniami. Nasza Drużyna wybrała problem długoterminowy pt. „Połów pełen pomysłów”. Odyseusze pomimo młodego wieku ( I grupa wiekowa) poradzili sobie z problemem znakomicie. Przedstawienie trwające osiem minut spełniało wszelkie kryteria sędziowskie, dzięki czemu Drużyna nie otrzymała żadnych punktów karnych. Cała zabawa była pełna pozytywnej energii. Dzieciom kibicowali nie tylko trenerzy, inne drużyny i sędziowie ale również wspierający je rodzice. Dzięki wspaniałej atmosferze, o którą postarali się organizatorzy i szczytnym celom edukacyjnym, mamy zamiar powtórzyć nasz udział również za rok, być może w szerszym składzie, większej ilości drużyn.

Skip to content