MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W dniu 2 października br. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. W ramach projektu „Widzę, reaguję – reaguję, pomagam” uczniowie z poszczególnych klas, pracując z wychowawcami na godzinach lekcyjnych, wykonali plakaty, na  których przedstawili  swoje wizje reagowania na przemoc. Wszyscy uczestnicy akcji wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Obecnie ich prace można podziwiać w holu szkolnym. Uczniowie z klasy VIII b przybliżyli genezę i istotę obchodów Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Obchodom towarzyszył też występ koła teatralnego „Skorupki w masce”, które zainscenizowało przedstawienie promujące tolerancję. Gromkie brawa i uśmiech na widowni, to najlepsza nagroda dla naszych młodych aktorów. Na zakończenie, uczennice z klasy VIII b zaprezentowały utwór muzyczny „Tolerancja” Stanisława Sojki, co zostało entuzjastycznie przyjęte przez widownię i stanowiło świetne podsumowanie całego wydarzenia. 

Pamiętajmy! 

Trudno uciec od przemocy, jest ona, bowiem wszędzie – na ulicy, w szkole, w telewizji. Warto, więc stawiać jej czoła, reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda.