DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Dnia 07.10.2015 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się Dzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji rodzice zostali zaproszeni na dzień konsultacji ze specjalistami pracującymi z dziećmi ryzyka dysleksji i z dysleksją. W konsultacjach brali udział terapeuci pedagogiczni, logopedzi, psycholog. Terapeuta funkcji wzrokowych prowadził nieodpłatne przesiewowe badanie cech narządu wzroku dla dzieci. Rodzice mogli uzyskać informacje na temat objawów dysleksji oraz sposobów pracy z dziećmi. W tym dniu można było także zapoznać się z pomocami dydaktycznymi zaprezentowanymi przez księgarnię edukacyjną „Kompendium”. Na korytarzu szkolnym wszyscy mogli podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów klas pierwszych i drugich pt.: „Jesienią liście kolorami się mienią”, której celem było utrwalenie kształtów liter poprzez wykonanie ich różnymi technikami. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali prace plastyczne pt.: „Wesoła ortografia”, które przybliżyły w zabawny sposób pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

Tego samego dnia w godzinach porannych uczniowie naszej szkoły brali udział w grze terenowej ulicami Starego Miasta „ORTOGRAFICZNY SZLAK 7 INTELIGRNCJI” zorganizowanej przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń we współpracy ze szkołami uczestniczącymi w III edycji programu „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”. Nasi uczniowie wyposażeni w mapy Starego Miasta musieli wykazać się sprytem, odwagą i zdolnościami, dzięki którym pokonali wszystkie 7 punktów z przygotowanymi dla nich zadaniami specjalnymi. Gratulujemy!!!

Skip to content