DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Dzień Pustej Klasy to międzynarodowa inicjatywa promująca wartość edukacji na świeżym powietrzu. Akcja zachęca nauczycielki i nauczycieli, aby tego dnia, co najmniej jedną lekcję spędzili ze swoimi wychowankami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, by odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. W piątek 25 września w tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I – III. Tego dnia nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zadbali  o to, aby ławki w ich salach były puste. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, czerpiąc przy tym nową wiedzę o otaczającym świecie i obserwując zachodzące zmiany w przyrodzie. Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej  jesieni zachwycały się różnobarwnymi odcieniami natury. Do każdej klasy zawitała Pani Jesień z koszem pełnym jesiennych darów  i zagadek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wieloma twórczymi wyzwaniami, które przygotowała dla nich Złota Pani. W promieniach słońca wykonali piękne prace plastyczne, m.in. jesienne drzewka, kapelusze oraz mural na folii w kolorach jesieni.