DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada 2020 roku w naszej szkole radośnie obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu uczniowie klas 0 – III przenieśli się do krainy bajek, przypomnieli sobie znanych baśniowych bohaterów i poznali nowych. Aby uświetnić to niezwykłe wydarzenie dzieci przyszły do szkoły przebrane w bajkowe stroje oraz przyniosły swoje ulubione książki z bajkami, o których miały okazję opowiedzieć. Podczas zajęć wykonywały różne zadania związane z bajkami, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały postacie, rekwizyty i tytuły bajek, z których pochodzą, kolorowały wybranych bohaterów lub samodzielnie rysowały ich portrety oraz prezentowały swoje bajkowe przebrania. Dzieci doskonale radziły sobie z zadaniami, wykazały się dużą znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.
Mały Samorząd – organizator imprezy – dziękuje za wspólną zabawę.