AKCJA ŻONKILE

W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim 19.04 przypnijmy papierowy żonkil – symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach. 

Program wydarzeń edukacyjnych 19 kwietnia:

  • 08:00 – premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Historia z pewnej ulicy” Joanny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej, filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej oraz filmu „Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
  • 09:30 – premiera filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
  • 11:00 – premiera filmu „Muranów – Dzielnica Północna”  dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.

Szablon żonkila do samodzielnego złożenia