AKCJA UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA,  w ramach, której przygotowaliśmy specjalne charytatywne laleczki UNICEF – symbole pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z Afryki. Już w grudniu 2016 roku na terenie naszej szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o rozpoczęciu akcji. Praca nad projektem ruszyła pełną parą w styczniu i lutym 2017 roku, a dzięki zaangażowaniu rodziców i dziadków powstały małe dzieła sztuki. Uczniowie z klas I – VI uszyli 14 laleczek, które pochodziły z różnych krajów  i kontynentów. Na zorganizowanej wystawie mogliśmy podziwiać przedstawicielki Polski, Rosji, Włoch. Każda lalka była niepowtarzalna i wyjątkowa. Pomysłowość wykonawców nie miała granic, dlatego też mogliśmy podziwiać nawet lalkę – piłkarza. Każda laleczka otrzymała swój akt urodzenia: imię, miejsce urodzenia oraz zamieszczono imię ucznia – twórcy. 8 marca 2017 roku odbyła się licytacja laleczek.

Skip to content