A U NAS JUŻ JESIEŃ

25 września 2014 roku klasy „0” – III na powitanie jesieni zorganizowały Święto Ziemniaka. Wszyscy przygotowali na zabawę jesienne nakrycia głowy – pomysły godne naśladowania przez kreatorów mody. Były zagadki o ziemniakach i konkurencje sportowe. Już od rana boisko szkolne zamieniło się w wielkie pole ziemniaków, a uczniowie z zapałem zbierali je do wyznaczonych miejsc. Potem każdy uczestnik zabawy zrobił swojego ziemniaczanego ludzika, ozdabiając go według własnego pomysłu – ludziki były piękne i kolorowe, a wszyscy wspaniale się przy tym bawili. Klasy drugie i trzecie rozwiązywały krzyżówki, z których dowiedziały się, że ziemniak ma nie tylko wiele zastosowań w kuchni, ale również w niektórych regionach Polski posiada odmienne nazwy, takie jak: grule, pyry, bulwy czy kartofle. Nawet w stołówce szkolnej „królowały” ziemniaki … w zupie ziemniaczanej i w plackach, oczywiście ziemniaczanych.

Skip to content