WIZYTA W AMBASADZIE MEKSYKU

Klasa II a postanowiła lepiej poznać kulturę dalekiego Meksyku. Najlepiej zdobywać wiedzę u źródeł, a takim miejscem jest w Warszawie niewątpliwie Ambasada Meksyku. Dzięki zabiegom jednej z naszych mam oraz uprzejmości pracowników ambasady wybraliśmy się na spotkanie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Meksyku, min. tego , że stolica tego kraju Meksyk  ma 8 razy więcej mieszkańców niż nasza Warszawa! Prezentację  prowadził dla nas pan attaché w języku hiszpańskim, każdy z nas przedstawił się po hiszpańsku, nauczyliśmy się również kilku zwrotów grzecznościowych. Mogliśmy przymierzyć piękne meksykańskie kapelusze i spróbować takosów. Ponadto zorganizowano dla nas konkurs  na najbarwniejszą meksykańską kolorowankę. Trzy prace zostały nagrodzone książkami. Było bardzo miło i ciekawie. Ach, szkoda, że Meksyk jest tak daleko, chętnie pojechalibyśmy tam choćby dzisiaj!