WIZYTA POLICJANTÓW NA LEKCJI MATEMATYKI

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią i pomocą jednego z rodziców zaprosili na lekcję matematyki Pana Policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji –  Roberta Bojarskiego, który spotkał się z uczniami klasy 7a i 7b. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale również jak wpływa prędkość pojazdu na długość drogi hamowania i jakie czynniki należy wziąć jeszcze pod uwagę. Wspólnie z uczniami analizowali czas od momentu zauważenia zdarzenia do zatrzymania się pojazdu. Omawiali także jak reaguje nasz mózg, refleks i prędkość poruszania się, aby obliczyć drogę hamowania.

Skip to content