WIELKANOCNE ZABAWY JĘZYKOWE

Jaja na języku polskim? Tak! Na lekcjach języka polskiego wszystko jest możliwe! 🙂
Uczniowie klas IV – VIII na ostatnich zajęciach przed przerwą świąteczną mieli okazję wykazać się dużą kreatywnością. Otrzymali językowe zadania związane z Wielkanocą.
,,Opowieść wigilijna” to jedna z obowiązkowych lektur ósmoklasistów. Nauczyciele języka polskiego pomyśleli: ,,A może… Opowieść wielkanocna?” Uczniowie klas VIII nie zwalniają tempa i w ramach przygotowania do egzaminu pisali twórcze opowiadania pt. ,,Wielkanocne spotkanie z Ebenezerem Scrooge’em”. Gratulujemy niezwykłych pomysłów na przedstawienie dalszych losów bohatera.
W młodszych klasach powstały m.in. ortograficzne pisanki ozdobione trudnymi wyrazami związanymi z wiosną i Wielkanocą oraz smaczne przepisy kulinarne na potrawy wielkanocne.