SZKOLNY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w piątek 9 października w przededniu Dnia Gier Planszowych obchodzonego w naszym kraju po raz pierwszy,  w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Gier Planszowych. Była to inicjatywa Małego Samorządu. Tego dnia uczniowie klas „0” – 3 przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną mówiącą o historii gier planszowych. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.