SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

20 czerwca uczestniczyliśmy w Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa, który był zakończeniem realizowanej w tym roku innowacji „Świadomie bezpieczni”. Gościliśmy służby ratownicze:  Straż Pożarną z ulicy Polnej, Pogotowie Ratunkowe Petra Medica i Meditrans, Policjantów z Wydziału Prewencji KRP. Poruszyliśmy ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa ze szczególnym naciskiem na bezpieczne zachowania  podczas wakacji. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali wozy ratownicze, wykonywali ćwiczenia praktyczne w zakresie resuscytacji, bandażowania ran, odpowiadali na pytania dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy świetnie się bawili, szczególnie, gdy  włączali syreny alarmowe oraz byli polewani wodą przez strażaków!!!