ŚRÓDMIEJSKI KONKURS „BETLEJEMSKA SZOPKA”

Tradycyjnie i w tym roku Szkoła Podstawowa nr 203, ul. Ks. I. J. Skorupki 8 zorganizowała konkurs „Betlejemska szopka”. Honorowy patronat nad konkursem objął: p. Krzysztof Czubaszek burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Osobą odpowiedzialną za konkurs  była  p. Marzanna Dubińska doradca metodyczny m.st. Warszawy.

W Śródmiejskim Konkursie „Betlejemska szopka” wzięło udział 26 grup z następujących przedszkoli:

• Przedszkole nr 20 grupa II , ul. S. Sempołowskiej 2 a
  • Przedszkole nr 34 grupa I, II, III, IV , ul. Emilii Plater
  • Przedszkole nr 5 grupa I, II, III ul. Okrąg 6b
  • Przedszkole nr 16 „Krasnale”, ul. Górskiego 5
  • Przedszkole nr 19 grupa „Tygryski” ul. Śniadeckich
  • Przedszkole nr 26 grupa II i III ul. Nowowiejska
  • Przedszkole nr 33 starszaki, ul. Wilcza 63
  • Przedszkole nr 35, grupa II i III, ul. Górskiego 1
  • Przedszkole nr 36 Pionierzy, ul. Nowy Świat 41
  • Przedszkole nr 21 grupa I,II, III, IV, ul. Marszałkowska 27/35 A
  • Przedszkole nr 23 „Słoneczka” , ul. Czerniakowska 128
  • Przedszkole nr 24, grupa I, II, III, Drewniana 10
  • Przedszkole nr 2, ul. Orla 11
  • Przedszkole nr 7 ‘ Odkrywcy” ul. Sowia 4

Komisja biorąc pod uwagę kryteria konkursu oraz oryginalność, kolorystykę, wkład pracy przyznała następujące miejsca:

• I miejsce: Przedszkole nr 35 grupa III
  • II miejsce: Przedszkole nr 19 grupa pięciolatków
  • III miejsce: Przedszkole nr 20 grupa II

Wyróżnienie:

• Przedszkole 36 grupa Pionierzy
  • Przedszkole nr 35 grupa II
  • Przedszkole nr 7 „Odkrywcy”

11 stycznia o godz. 11.00  odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Betlejemska szopka”.  Zostały ogłoszone wyniki  i wręczono nagrody – gry edukacyjne wszystkim grupom przedszkolnym biorącym udział w konkursie. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza  Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy pana Krzysztofa Czubaszka. Uczniowie SP 203 wystawili przedstawienie o tematyce świątecznej i wspólnie z przedszkolakami zaśpiewali kolędy. Następnie przedszkolaki podziwiały swoje piękne szopki wystawione w holu szkoły.

Wychowawczyniom grup i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.