RODZINNE POTYCZKI ORTOGRAFICZNE

Dnia 21 listopada, w godzinach popołudniowych, w naszej szkole odbyły się II Rodzinne Potyczki Ortograficzne. W tym roku zgłosiło się 8 odważnych drużyn z klas III-VII. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem odważnie stanęły do potyczek. Celem organizatorów było pokazanie, że ortografia nie musi kojarzyć się ze stresem i obawami przed popełnieniem błędów. Rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, pisanie zdań i historyjek naszpikowanych ortogramami wywoływało często uśmiech na twarzach i aplauz uczestników potyczek. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem. Poniżej zamieszczamy ortograficzne historyjki, które powstały podczas imprezy. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

http://www.sp203.edu.pl/wierszyki/

Skip to content