PROJEKT INTERDYSCYPLINARNY „STAROŻYTNY RZYM”

Na co dzień pamiętamy o tym, jak wiele zawdzięczamy kulturze rzymskiej. Używamy rzymskich liter. Nasz język jest pełen łacińskich zapożyczeń. Ulice, mosty i budynki często inspirowane są rzymską inżynierią i architekturą.

Uczniowie klas siódmych pracowali nad projektem interdyscyplinarnym „Starożytny Rzym”. W grupach zajmowali się mitologią, sportem, modą, architekturą, historią oraz językiem łacińskim.

Powstały plakaty poświęcone rzymskiej modzie. Niektórzy wystylizowali się nawet na starożytnych Rzymian. Kolejna grupa udowodniła, że łacina jest wiecznie żywa. Wykorzystując Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz, uczniowie zebrali łacińskie sentencje i maksymy oraz przetłumaczyli je na język polski. Siódmoklasiści przygotowali prezentacje na temat mitologii rzymskiej. Powstał też przewodnik po Rzymie.

A oto wyniki pracy uczniów klas siódmych.

Łacina wciąż żywa

Rzymskie religie