PAWEŁ KASOŃ ZWYCIĘZCĄ WARSZAWASKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „MAGIA LEKTUR”

W roku szkolnym 2017/2018 bohaterem zmagań Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur” był „Hobbit” J. R. R. Tolkiena. Dwunasta edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba uczestników z klas V- VII. W etapie szkolnym  udział wzięło 867 uczniów  z 62 szkół stołecznych. Dnia 2 marca 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Paweł Kasoń razem z innymi zwycięzcami etapu szkolnego przystąpił do rywalizacji półfinałowej. Rozwiązywał test z zadaniami zamkniętymi. Po etapie półfinałowym trzeba było rozegrać dogrywkę, gdyż uczniowie prezentowali zbliżony, wysoki poziom. Do finału przeszło 11 osób. Rozgrywka finałowa była niezwykle widowiskowa, gdyż miała formę multimedialnego turnieju. Uczestnicy i widzowie mogli śledzić wyniki rywalizacji na interaktywnej tablicy. Po dwunastu zadaniach konkursowych jury wyłoniło troje  zwycięzców, wśród których znalazł się Paweł Kasoń. Gratulujemy rozległej wiedzy i pasji czytania, która stwarza możliwość doświadczania „magii lektur”.