MIKOŁAJKI

Tradycyjnie 6 grudnia w naszej szkole odbyła się impreza z okazji mikołajek. Uczniowie klas „0” – III zostali zaproszeni przez uczniów klasy IIa na przedstawienie mikołajkowe, podczas którego prezentowane były wierszyki i piosenki o Mikołaju. Wszyscy mieli okazje nauczyć się i wspólnie zaśpiewać piosenkę pt. „ Wszystkie dzieci Mikołaja kochają” oraz uczestniczyć w mikołajkowych konkursach takich jak: „ Worek pełen prezentów”, „Świąteczny łańcuch choinkowy”, „Pakowanie prezentu”. Natomiast uczniowie klas IV – VII zostali postawieni przed bardzo trudnym zadaniem – reprezentanci klas wzięli udział w Quizie na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w kraju i na świecie. Odpowiedzi były często zaskakujące nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Dowiedzieli się między innymi, dlaczego mieszkańcy szwedzkiego miasta Gavle stawiają figurkę słomianej kozy w centrum, która niemiecka miejscowość organizuje najstarszy jarmark na świecie lub która kolęda powstała w Polsce. W etapie dla klas 4-5 pierwsze miejsce zajęła klasa 4a, za to wśród klas 6-7 zwyciężyła klasa 7b.