MALI ODKRYWCY

MALI ODKRYWCY – Koło z eksperymentami dla dzieci z klas 1-3

Od września w piątkowe popołudnia spotykamy się w sali chemicznej na cykliczne zajęcia z eksperymentami. Nasi mali odkrywcy z wielką pasją i zainteresowaniem obserwują doświadczenia, samodzielnie lub w grupach je wykonują, analizują, zapamiętują procesy, które w nich zachodzą. Na naszych zajęciach powstawała tęcza, obserwowaliśmy zmianę barw soku z czerwonej kapusty, ogień płonął w wodzie, a słoniowa pasta do zębów wylewała się z ogromnego cylindra miarowego!
W dużym skupieniu dzieci wykonywały wieloetapowy eksperyment „zegar jodowy”, ogromną radością i uwagą cieszył się eksperyment, w którym każde dziecko wykonało własną lampę lawę.
Zabawa z masami plastycznymi również była i przyniosła małym odkrywcom wiele radości. Poniżej krótka fotorelacja z tych zajęć dodatkowych w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 203 im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie..

Fot. Zegar jodowy

Fot. Lampa lawa