DZIEŃ KOTA

W poniedziałek 22 lutego po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kota. Mały Samorząd zaprosił do wspólnej zabawy uczniów klas 0 – III. Głównym celem było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na potrzebę pomocy potrzebującym i bezdomnym zwierzętom. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły przebrani za koty lub przynieśli do szkoły swojego ulubionego kota zabawkę.  Zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych, dowiedzieli się, czym należy prawidłowo karmić te zwierzęta, usłyszeli o najbardziej spektakularnych kocich rekordach. Wzięli również udział w kocich zabawach takich, jak picie mleka z talerzyka i nawijanie kłębka wełny. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe „Uciekaj myszko do dziury”, „Kotki do domów”. Przygotowali również prace plastyczne o tematyce kociej wykonane różnymi technikami plastycznymi. W czasie przerw słuchali piosenek o katach i oglądali bajki o przygodach kota Filemona. Chętni uczniowie przynieśli karmę, która została przekazana dla potrzebujących kociaków. Dzień ten był pełen wrażeń i sprawił uczniom wiele radości. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.