BURIACJA

19 kwietnia uczniowie z klas IV-VI mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawą prezentację o Buriacji, którą przygotowali i wygłosili goście Maria i Giennadij Iwanow z miasta Ułan-Ude na Syberii. Podczas wystąpienia dzieci mogły się dowiedzieć wielu interesujących informacji na temat geografii i klimatu regionu oraz poznały obyczaje jego mieszkańców. Lokalne stroje Buriatów, które uczniowie dokładnie obejrzeli na żywo, zrobiły na nich ogromne wrażenie. Po prezentacji zainteresowani mogli porozmawiać z gośćmi i osobiście sprawdzić, jak smakują lokalne przysmaki. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli również film promujący miasto Ułan-Ude. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będziemy mieli okazję powitać w naszej szkole tak wspaniałych gości.